KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14278102
nr 1427 8102
Gustaf Höglund
(1910-1994), Sverige
Oljemålning, "Höstdag i Nynäshamns skärgård". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 48x57 cm
Gustaf Höglund, svensk bildkonstnär född 1910 i Gävle, död 1994 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 25 oktober 2021
kl 18:53:06
25/10 15:53:09
Gustaf Höglund
Läs mer om Gustaf Höglund